Breussova masáž

Breussova masáž je jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře. Je velmi příjemná a relaxační, klienti při ní často usínají. Vyživuje meziobratlové ploténky, zlepšuje prokrvení i okysličení jednotlivých obratlů. Je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené nebo opotřebené ploténky, ale pouze zdegenerované. A ty se dají pravidelnou masáží obnovit.

Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla možnost opět nasát vodou. Masíruje se za studena vylisovaným třezalkovým olejem, který uvolňuje psychiku. Dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír (slouží jako kondenzátor nečistot) a postupným přikládáním rukou dochází k závěrečnému magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. Je dobré zapojit svou fantazii a představit si, jak se bolesti a problémy Vašich zad lepí na papír a spolu s ním jsou později z Vašeho těla „sloupnuty“ a vyhozeny do koše. Psychická pohoda po masáži je pravidlem :-)

Významnou příčinou bolestí zad je stres, proto se někdy stává, že se posunuté obratle během masáže zcela bezbolestně vrátí do správné polohy a žádná manipulace již není nutná. Tato masáž příznivě působí na meziobratlové ploténky, pokud utiskují míšní nerv, dochází k okamžité úlevě.
Při Breussově masáží se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře odstranění bolestí zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.

Připravila jsem pro Vás i doplnění masáže, a to o prvky rekondiční masáže a teplo a energii z lávových kamenů (při objednání delší verze procedury).

Účinky a výhody:

  • je to bezbolestná tlaková masáž meziobratlových plotének a nervů v oblasti páteře,
  • zbavuje svalových bolesti zad a páteře,
  • zmirňuje svalovou disbalanci,
  • uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky.

Kontraindikace jsou podobné jako u tradiční masáže, pouze je navíc důležité brát větší ohled na stavy po operaci páteře a při potížích s nízkým tlakem.

! K masáži se používá třezalkový olej. Pokud jste alergičtí na třezalku, prosím o upozornění, použiji jiný hřejivý olej, který Vám nezpůsobí žádné potíže.

Ceník:

30 min

450 Kč

60 min ( + prvky rekondiční + lávové kameny)

750 Kč