Masáže

Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod a dokážou s lidským tělem i duší doslova zázraky.

Masáž je terapie, která svými terapeutickými a relaxačními účinky patří v současné době mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Mimo jiné pomáhá při léčení nežádoucích účinků, jako je stres, bolesti hlavy, nespavost či problémy s pohybovou soustavou.

Před masáží

Aby byl výsledek masáží co nejpříjemnější, doporučuji vám držet se těchto rad:

 • Přijít na masáž čistě umyti tak, aby mohly oleje a v nich obsažené silice co nejlépe pronikat kůží.
 • Nepít alkoholické nápoje a neužívat omamné látky. Na léky prosím dopředu upozorněte.
 • Dodržovat pitný režim (nejlépe alespoň den před masáží, přispívá to k rychlejšímu vyčistění organizmu po masáži a klient se necítí unavený)
 • Minimálně 1 hod před masáží nejezte.
 • Všechny šperky je dobré před masáží odložit.
 • Nechoďte na masáž, pokud trpíte akutními stavy - zánětlivým onemocněním, horečkou, virózou nebo i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se potom může výrazně urychlit a mohou se umocnit její účinky.
 • Masáž není vhodné absolvovat v krátkém čase po fyzickém vyčerpání – tělu je potřeba dopřát čas na regeneraci (může se vyskytnout zvýšená únava).

Po masáži

Pro zvýšení efektu masáže doporučuji dodržovat následující zásady:

 • Dodržovat pitný režim a vypít minimálně 2 až 3 litry nealkoholických nápojů denně. Při masáži dochází k aktivaci lymfatického systému a souběžně s tím i ke zvýšenému uvolnění toxinů. Proto je potřeba dodržet pitný režim, aby docházelo k vyplavování těchto toxinů z těla.
 • Dodržet zásadu teplotního komfortu, tzn. nedovolit, aby došlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty.
 • Nevystavovat po 24 hod organismus zvýšené fyzické námaze.
 • Po masáži není nutné umývat masírovanou část, naopak je dobré nechat na pokožku působit masážní oleje.

Oleje

Využívám 100% přírodní aroma olejíčky pro pohlazení těla i duše. Pracuji s bio regeneračními oleji od firmy Saloos a exotickými oleji Pure Fiji z ostrova Fiji. Před masáží máte možnost výběru vůně olejíčku podle momentálního psychického rozpoložení, nebo dle přání Vám intuitivně nacítím, který je v danou chvíli pro vás nejvhodnější :-)

Upozornění při objednávání!

Prosím Breussovu 60 min. masáž a Masáž obličeje lávovými kameny hlásit při objednávaní (kvůli přípravě tj. zahřátí lávových kamenů ve vodní lázni). U ostatních masáží můžeme doladit vše na místě :-)

 

Pokud se rozhodnete s důvěrou odevzdat všechny bolístky, budu ráda :-)

Blanka

průvodce na Vaší cestě ke zdraví a spokojenosti :-)

Přihlášení na akci - Dotyková terapie a léčení

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: